Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočky v zimě

Že kočky pocházejí z teplých krajin a láska k teplu je jim vrozená je známo,ale přesto se tito přizpůsobiví tvorové dokážou vyrovnat i s chladným počasím. A tak vznikla nádherná dlouhosrstá plemena koček na celém světě.162720_1552755776105_1151478816_31273388_5870951_n.jpg

Pro naše kočky je už trochu těžší chránit se před mrazem,i když srst dospělé kočky je v zimním období hustší,reguluje hospodaření těla s teplem a lépe odpuzuje vlhkost.
Nic vlastně nebrání tomu,abychom odolnou kočku,zvyklou na zážitky na čerstvém vzduchu po celý rok,pouštěli ven i v chladnějším počasí.Někdy se však stává,že kočka žere sníh.Ve větším množství jí to může způsobit zánět žaludečního a střevního traktu.Také posypová sůl škodí tlapkám a její olizování rovněž není zdravé.Po návratu kočky z procházky jí nahřátým ručníkem odstraňte zbytky sněhu,omyje a zkontrolujte tlapky,jestli nejsou popraskané.Pokud jsou polštářky tlapek popraskané je třeba je ošetřit.Tlapky potřete desinfekcí a nechte ji chvíli působit,potom do polštářků jemně vmasírujte měsíčkovou mast.Tlapky také můžete ošetřit preventivně mastným krémem ještě dříve,než kočku pustíte ven.

Pokud ovšem vaše kočka patří k domácím zvířatům, která jen občas vystrčí ven nosík,nedoporučuje se ji nechávat v zimě venku delší dobu.Bytové kočky by si měly na venkovní teploty zvykat postupně, a tak je lepší s tím začít na jaře a nikoli v zimě.Bez otužování hrozí kočkám nachlazení, z kterého se může vyvinout i pořádný zápal plic.
Když kočka s volným výběhem nemá chuť v zimě chodit ven,nenuťte ji k tomu.,především když leží u teplého topení.Prudké změny teploty kočkám nesvědčí.Zvláště starší kočky mají zvýšenou potřebu tepla a v zimě jsou náchylnější k nemocem.Srst mají řidší a chlad může ohrožovat jejich ledviny.

V chladnějším období mají kočky zvýšenou potřebu spánku a vyhledávají teplejší místečka. Pokud kočka lehává poblíž oken nebo dveří,dbejte na to ,aby nebyla ohrožena průvanem a nenastydla.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 57829
Měsíc: 708
Den: 34