Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průjem koček

Asi každá kočka měla někdy průjem a většinou ne jen jednou.Průjem je rozšířený problém,protože má mnoho příčin.Může ho způsobit zkažená potrava,znečištění mouchami,příliš studená voda,infekce i jiné faktory.

Dlouhotrvající průjmy mohou dehydrovat organismus kočky,což může ohrozit její život. Průjmy mohou způsobit nedostatečné zásobování organismu.Malá koťata a starší kočky mohou průjmy velice oslabit.Nezřídka je ohrožen i život kočky.

Jestliže kočka dojí,ihned odstraňte zbytky jídla z misky.Hlavně v létě se potrava rychle kazí. Chraňte misky před mouchami.Mouchy i jiný hmyz mohou přenášet choroboplodné zárodky a bakterie,které mohou způsobovat průjmy.Nedávejte kočce vlhké krmení přímo z lednice,studené krmení a příliš studená voda na pití může způsobit průjem.Nedávejte kočce kravské mléko.Kočky mívají z kravského mléka prudké průjmy.Průjmy mohou být způsobeny parazity,proto nezapomínejte na odčervení kočky.

Při průjmech které trvají déle než jeden den,navštivte veterináře. Výkaly zpevníte dušeným kuřecím nebo krůtím masem.

Jaké léky na průjem?

Potentilla tormentilla D3 - uklidňuje zánět sliznice tenkého střeva.Tento lék se používá,když začíná světlehnědý průjem.Je možné,že kočka snědla rostlinu nebo trávu,která byla ošetřena postřikem.

Colchicum D6 - pomáhá při průjmech způsobených požitím jedovatých rostlin.Průjem má vodnatou konzistenci a šíří pronikavý zápach.Kočka kálí často v malém množství.Průjem narušuje i krevní oběh a zvíře vypadá ochable a unaveně.

Ipecacauanha D6 - pomáhá při průjmech se zvracením,který je způsobený otravami nebo infekcemi.Výkaly jsou žluté,vodnaté,napěněné a často i krvavé.Kočka kálí často v malých množstvích.

Carbo vegetabilis D6 - má uzdravovat kočky,které trpí prudkým průjmem doprovázeným silným nadýmáním.Ten je většinou způsoben plísněmi.Tělo nemocné kočky je ochablé a na pohmat studené.Nefunguje správně krevní oběh.

Vetatrum album D4 - je namístě při průjmech se zvracením,kdy postižené kočky často kolabují a mají ledově studené tělo.Tento dramatický stav může být vyvolán zkaženou potravou,nesnášenlivostí na krmení a infekcemi.Výkaly jsou zelenošedé a vodnaté.Kočka kálí téměř nepřetržitě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 54852
Měsíc: 652
Den: 24